Неділя, 05.05.2024, 00:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Руськомокрянська ЗОШ І-ІІ ступенів

Основне

Інформація про сайт

сайт створено з метою розширення можливостей спілкування учасниками навчально-виховного процесу Руськомокрянської школи та показати наші досягнення і деякі важливі моменти з життя школи... (p.s. vfqnt nthgsyyz)

 

Село Руська Мокра виникло в XVIII ст. Його заснували переселенці із західноукраїнських земель. Назва земель походить від русинів, що проживали на території села «Руська» ( у сусідніх селах проживали німці: зараз Комсомольськ – тоді Німецька Мокра та Усть – Чорна – тоді Konigsfeld) та «Мокра» через те, що тут випадає найбільша кількість опадів у Європі – 1169 міліметрів упродовж року.

Перша школа була відкрита в 1916 році. Вона називалася «народна». Будівля школи складала 2 класні кімнати для учнів 1-4 класів та 5-8 класів. Всі предмети вивчалися на русинській мові. Викладало двоє вчителів – випускники гімназій.

Велике значення для розвитку освіти в селі мав вчитель Андрій Буркацький, який був політичним емігрантом з Великої України. Він заснував читальню, організував хор, писав для шкільного драмгуртка( 1920 – 1924 рр.).

В 1926 році була введена українська мова за граматикою Панькевича, яка проіснувала до 1932року. З 1932 по 1935рр. в школі навчалися за граматикою Сабова – на російській мові. Після 1935 року цю граматику скасували і в 1936 році розпорядженням міністерства Культа шкіл і народної освіти від 25 листопада 1936 року було запроваджено українську мову.

15 березня 1939 року в село Руська Мокра зайшли мадяри і в школі почали вивчати мадярську (угорську) граматику.

Після Великої Вітчизняної війни почалася нова сторінка в розвитку освіти села Руська Мокра.

В 1946 році початкову школу складали чотири приміщення, пристосовані з німецьких хат.  Сучасна присельська   школа була приміщенням єврея Розенберга, який передав його для школи. Вчителювали місцеві жінки, які знали граматику. Директором школи був Бродюк Іван Васильович, який закінчив в Хусті гімназію і знав 4 мови: «чеську», «мадярську», «руську» і українську.

     Поступово відкривалися нові класи: 1947 рік – 5-ті, в 1948р. – 6-ті.

     В 1948 році в село приїхали вчителі з освітою вчителя початкових класів: Величко Генрієта Василівна та Тускевич Валентина Іванівна, які почали ліквідовувати неписьменність  в селі.

     У 1950 році на зміну початковій освіті прийшла семирічна  школа. Корпуси класів були розкидані в різних куточках села. Тут навчалися діти з сусідніх сіл Лопухова  та Усть-Чорної.

     З 1962 року із семирічки школа стала восьмирічною. З 1989 року – неповна середня школа, згодом – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.

Руськомокрянська школа була заснована в 1947р. Це були чотири приміщення, пристосовані з німецьких хат, - початкові класи. Директором був Бродюк Іван Васильович і шестеро вчителів: Пахір Ірина Василівна, Верамієнко Катерина Михайлівна,  Руснак Марія Іванівна, Чирва Тетяна Федорівна, Цвіркун Онися Василівна,  Плиска Олена Юріївна та Менджун Генрієта Василівна. Іван Васильович директорував до 1949року .

З 1950р – директор школи Куцин Федір Миколайович. Вчителі деякі виїхали, а трудову діяльність 50-х років розпочали Бонкало Ганна Миколаївна, Русінко Ганна Михайлівна, та Менджул Василина Василівна.

        З 1955  до 1959року в с. Руська Мокра директорував Бойчук Юрій Іванович. Приїхали нові вчителі: Тускевич    Валентина Іванівна – російський філолог, Пак Тиберій Юрійович – математик, Лиса Ганна Яківна – німецький філолог, Симочко Іван  Михайлович – біолог.  Цей  період  визначний в історії розвитку освіти в с. Руська Мокра, так як на зміну початковій освіті прийшла семирічна школа.

        З 1960 року директорував Дьордяк Михайло Васильович до 1963року. З 1962 року із семерічки школа стала восьмирічною. З 1963 року директором школи став Шімон Федір Іванович, який директорував до 1968року. З 1968 до 1971року – директор школи Лавришин Михайло Юрійович.

        Велике значення для школи с. Руська Мокра має колишній директор, який директорував найдовший період: з 1971 по 1994 рр. – Клемонца Андрій Васильович.

        Андрій Васильович  побудував корпус нової школи (1972-1975рр.).  Школа  була для нього другою домівкою і всі ці роки свого керування він присвятив їй. В цей період до вчительських лав влились нові кадри: Глагола Марія Дмитрівна, Країло Надія Миколаївна, Попович Олена Юріївна, Муржак Семен Остапович, Муржак Олена Миколаївна, Драгун Михайло Михайлович, Велеган Іван Іванович, Черевко Володимир Миколайович, Ількова Тетяна Іванівна, Бродюк Олександра Гордіївна, Заяць Марія Іванівна; пізніше: Бігун Ганна Василівна та Країло Надія Іванівна .

        У 80-х роках почали вчителювати Країло Василь Михайлович – вчитель фізкультури, Кенігзбергер Олена Маркусівна – вчителька німецької мови, Магаль Єлизавета Іванівна – вчителька історії, Лазур Віра Андріївна – вчителька географії та Мочкош Віра Павлівна – вчителька математики; початківці: Клемонца Зіта Андріївна, Крічфалушій Наталія Михайлівна, Шапран Маріана Григорівна, Сойма Світлана Іванівна  та бібліотекар Сойма Лариса Степанівна.

        Протягом цих років восьмирічну освіту в школі змінила дев'ятирічна. В школі сформувалося 4А класи початкової освіти, 2класи - комплекти в приселковій школі
(1-4Б) та 5-9 класи базової загальної середньої освіти.

        З 1995 -2005рр. – директор школи с. Руська Мокра Бенца Степан Васильович Свою трудову діяльність в даній школі у 90-ті роки розпочали Країло Оксана Михайлівна, Беца Єлизавета Василівна та Добровольська Віра Василівна.

        З грудня 2005 року директором школи став Лавришин Михайло Михайловича трудову діяльність розпочали молоді вчителі: Костяк Любов Іванівна, Горкавчук Оксана Іванівна, Дубровська Наталія Дмитрівна, Павлюк Євген Михайлович, Лазур Світлана Дмитрівна та інші.

        Школа складається з двох корпусів І-корпус 1-4Б класи -33 учнів(приселок), ІІ –центральний 1-9 класи – 187учнів. На даний час в школі разом навчається 210 учнів працюють 26 педагогів, 14 з яких мають вищу освіту, 3 – ступінь бакалавра і 9 середлню спеціальну. Вищу категорію мають 7 вчителів, 3-другу категорію. Сім   мають звання ”Старший вчитель”, Відмінники  освіти України: Країло Надія Іванівна та Лазур Віра Андріївна.

        В селі проживають колишні вчителі: 86 - річна Менджул Генрієта Василівна та 73-ти річна Бродюк Олександра Гордіївнаякі мають Державні нагороди.

МЕТОДИЧНА РОБОТА

     З метою удосконалення методичної роботи з педагогічними кадрами, підвищення їх кваліфікації та фахового рівня, активізації діяльності методичного кабінету школи вся діяльність педагогічного колективу Руськомокрянської ЗОШ І-ІІ ступенів спрямована, на якісне втілення основних положень Закону України « Про загальну середню освіту», на активізацію і вдосконалення діяльності, поліпшення умов роботи педагогічних працівників, спонукання їх до творчої пошукової діяльності.

     Педколектив  школи працює над такою проблемою: « Підвищення персональної відповідальності кожного вчителя за якість знань, умінь, навичок учнів, рівень їх вихованості».

В школі працюють методичні структури, які якісно та ефективно організовують методичну роботу з педагогічними кадрами:

  1. Методичне об’єднання вчителів початкових класів – голова Лазур С.Д.
  2. Методичне об'єднання вчителів гуманітарного циклу – голова Беца Є.В.
  3. Методичне об'єднання вчителів природничо-математичного циклу – голова Лазур В.А.
  4. Методичне об'єднання класних керівників – голова Лавришин Л.І.

Усі засідання методичних комісій мають відповідну структуру, де обговорюють, проводять, аналізують:

  1. Результати навчально-виховної роботи.
  2. Аналіз стану викладання предметів.
  3. Аналіз роботи за рік та перспективне планування.

Систематично проводиться внутрішня методична робота з питань:

  1. Самоосвіта педагогічних працівників.
  2. Атестація і творчі звіти педагогів.
  3. Курсова перепідготовка.
  4. Семінари-практикуми (районні та шкільні).
  5. Участь у роботі предметних декад, методичних оперативок.
  6. Творчі відрядження.
  7. Робота з підготовки учнів до участі у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін.
  8. Поповнення кабінетів методичною та довідковою літературою, розробками уроків, виховних заходів, матеріалами з досвіду роботи вчителів.

Видано накази, розподілено обов’язки членами атестаційної комісії, затверджено заходи щодо підготовки та здійснення атестації медпрацівників, затверджено план роботи та графік засідань атестаційної комісії, затверджено план проведення відкритих уроків та виховних заходів, педагогам, що атестуються.

 

 

Переможці І-го етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь

у ІІ –му етапі з таких предметів:

         Українська мова

                     

                      Павлюк Ангеліна Михайлівна  7 клас –  5 місце з 26 учнів району

                      Ярема Таміла Василівна 8 клас – 9 місце з 41 учня району

                      Ферима Вадим Миронович  9 клас – 11 місце з 41 учня району

         Біологія

Бродюк Дарина Олександрівна 9 клас – 6 місце з 48 учнів району

         Німецька мова

Ферима Вадим Миронович 9 клас – 8 місце з 17 учнів району

Географія

                   Олашин Крістіна Володимирівна 8 клас – 19 місце з 41 учня району

 

         У Всеукраїнському природничому конкурсі «Колосок» прийняли участь 10 учнів початкових класів.

Учні нашої школи реалізують свої здібності і через спортивні секції.

У районних змаганнях з настільного тенісу :

І місце здобула учениця 6-го класу - Бігун Наталія Євгенівна

ІІ  місце здобула учениця 6-го класу - Барна Анастасія Анатоліївна

         ІІ  місце здобула учень 9-го класу – Бігун Ілля Миколайович

У обласних змаганнях з тенісу Ферима Вадим учень 9 класу  виборов почесне ІІ місце

Вхід на сайт
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz